Tiedotteet 2020 Maaliskuu - Kevätpäivät siirretään

Kevätpäivät 2020 & Yhdistyksen vuosikokous

Koronavirusepidemian vuoksi yhdistyksen hallitus on päättänyt siirtää kevätkoulutuspäiviä myöhemmäksi ja yhdistyksen vuosikokouksen aikataulua sekä järjestämistapaa selvitetään. Tiedotamme siitä myöhemmin.

 

Cr-autorisointipäätöksiin pyydetty lykkäystä koronavirusepidemian vuoksi

ECHA on pyytänyt Euroopan komissiota lykkäämään Cr-lupiin liittyviä autorisointipäätöksiä 3 kk.

 

BEST - Better Efficiency for Industrial Sewage Treatment

Teollisten jätevesien käsittelyyn ja sen kehittämiseen Itämeren alueella liittyvä BEST-hanke on vauhdissa. Seuraa John Nurmisen säätiön somesta (Youtube, Instagram, Linkedin, Twitter, Facebook) kiinnostavaa sisältöä seuraavan parin viikon aikana. Sisältää mm. Kalevala Korun jätevedenpuhdistukseen liittyen:

 

Kalevala Jewelry - as an example of good practices in the management of industrial wastewater
https://www.youtube.com/watch?v=YPAqSTwXvnQ